Wiosna tuż, tuż...pierwszy dzień wiosny! 21.03

Marzanno! Marzanno! Ty zimowa Panno...Słowa tej piosenki rozbrzmiały 21 marca w okolicy Przedszkola Miejskiego nr 3 „Ekoludki" z okazji pierwszego dnia wiosny. Pani wiosna postanowiła odrobinę nas nastraszyć i zgromadziła z rana ciemne chmury i mały deszcz. Wielu z nas było zrezygnowanych, pogoda nas nie rozpieszcza, a pierwszy dzień wiosny będziemy świętować w salach przedszkolnych, jednak ku naszemu zdziwieniu zaczęło się nagle przejaśniać. Słońce radośnie wyjrzało zza chmur, deszcz przestał padać, a niebo się rozpogodziło. Po takiej niespodziance, dzieci ze wszystkich grup chętnie udały się na wiosenny korowód w pobliżu przedszkola. Radośnie wykrzykując hasła i śpiewając piosenki o wiośnie dzieci dały znak zimie, że jej czas już minął, a przyszła kolej na Panią Wiosnę. Kolumnę radosnych przedszkolaków otwierały 6 latki, trzymając wysoko nad głowami Marzannę, zaraz za nimi podążały 5 latki wymachując kolorowymi bibułami, następnie 4 latki próbowały wystraszyć zimę grając na różnych instrumentach, żeby już do nas nigdy nie wróciła. Kolumnę zamykała grupa 3 latków, która grała na własnoręcznie zrobionych grzechotkach, przepięknie ozdobionych kolorową bibułą. Po udanym przemarszu wróciliśmy na plac przedszkolny i pożegnaliśmy zimę głośno śpiewając wiosenne piosenki. Na koniec wspólne zdjęcie z Marzanną i powrót do przedszkola. Po wszystkim czekał na dzieci teatrzyk Pinokio, który odwiedził nasze przedszkole z przedstawieniem pt.: „Niezwykły przyjaciel". Dzieci uczestniczyły w przedstawieniu kukiełkowym z ogromnym zaangażowaniem i zaciekawieniem. Po skończonym przedstawieniu, nagrodziliśmy aktorów gromkimi brawami.

22 marca w związku z minionymi obchodami pierwszego dnia wiosny, grupa 5 latków zaprosiła dzieci z całego przedszkola na przygotowane przez nich przedstawienie. Sala zapełniła się po brzegi. Przedstawienie czas zacząć! Wszyscy oglądali z zaciekawieniem przygotowaną inscenizację pod tytułem „Bajka o 12 miesiącach" J. Porazińskiej, a ciężka praca dzieci, pań oraz trud włożony w przygotowania został nagrodzony gromkimi brawami. Wszystkiemu przyświecał jeden cel, aby wspólnie przywitać godnie wiosnę i świetnie się przy tym bawić. Z radością stwierdzamy, że się udało! Pozostało nam teraz, schować czapki i szaliki głęboko w szafie oraz cieszyć się coraz dłuższymi, słonecznymi dniami.