Obchody Święta Niepodległości 10.11

Znajomość historii losów naszych przodków stanowi fundament patriotyzmu, a data 11 listopada wpisana jest w życiorys każdego Polaka, nawet tego najmniejszego. W Przedszkolu Miejskim nr 3 „Ekoludki", Święto Niepodległości obchodzono z należytym szacunkiem dla ofiar wyzwolenia naszego kraju ze szponów nieprzyjaciela. Przez tydzień poprzedzający Święto Niepodległości, dzieci z każdej grupy z zaciekawieniem poznawały historię naszego kraju oraz kształtowały miłość do ojczyzny. W dniu 10 listopada 2016 roku, obchody Święta Niepodległości w grupie 4-latków nabrały szczególnie uroczystej oprawy. Sala została udekorowana biało - czerwonymi balonami, oraz symbolami patriotycznymi. Odbyła się z tej okazji mała uroczystość, w której mali artyści przebrani w barwy narodowe pod opieką pani Gosi przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały wiersze patriotyczne dotyczące symboli narodowych i pod narratorstwem nauczycielki „oprowadziły" widzów przez historię niepodległości naszego kraju. Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci odśpiewały hymn Mazurka Dąbrowskiego. Występ przedszkolaków nagrodzony został gromkimi brawami, a ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna oraz artystyczny talent - doceniony został przez Panią Dyrektor Małgorzatę Zapałę, która podziękowała dzieciom za wspaniały występ, nauczycielce za przygotowanie przedstawienia, zaś przybyłym dzieciom z innych grup za obecność i czynny udział w uroczystości. NA podsumowanie pięknego dnia wszystkie grupy uczestniczyły w przedszkolnym pochodzie, którego celem było zapalenie zniczy pod pomnikiem ofiar faszyzmu upamiętniającego 12 tysięcy zamordowanych i zamęczonych więźniów stalagu III c. Tym symbolicznym gestem zakończyliśmy obchody Święta Niepodległości w naszym przedszkolu, pozostawiając ślad w naszych sercach i pamięci.