Górnik w naszym przedszkolu

Grudniowy czas to nie tylko oczekiwanie na Świętego Mikołaja i okres świąteczny. W tym szczególnym miesiącu przypada także inne ważne święto - Barbórka. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika 3 grudnia zaprosiliśmy do przedszkola pracownika PGNiG Tadeusza Borkowskiego. Przybycie górnika dla przedszkola było dla dzieci, zwłaszcza tych młodszych, nie lada przeżyciem. Odświętny strój górnika, a zwłaszcza górnicza czapka - wszystkim się podobała.

Nasz gość opowiedział dzieciom o ciężkiej pracy w kopalni, znaczeniu „czarnego złota", przypomniał symbolikę piór na górniczej czapce. Wszystkie dzieci otrzymały upominki na pamiątki tego dnia: tekturową górniczą czapkę i obrazki do kolorowania. Ekoludki serdecznie dziękują za spotkanie, które na długo pozostanie w ich pamięci.