DZIEŃ MAMY I TATY 2015

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 "Ekoludki" świętowały Dzień Mamy i Taty. Dzieci z grupy 6 i 3 latków zaprezentowały program artystyczny dla swoich rodziców. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki o mamie, tacie i rodzinie. Tańczyły wspólnie ze swoimi rodzicami. W grupie 4 latków w ramach innowacji pedagogicznej "Muzykalne przedszkolaki" opierającej się głównie na metodzie aktywnego słuchania muzyki wg Batii Strauss odbył się dzień Mamy i Taty. Jak w poprzednim roku grupa 4 latków zaprosiła swoich rodziców na koncert podsumowujący wprowadzoną innowację.

Grupa przedstawiła wiersze i piosenki oraz 10 tańców przy muzyce klasycznej w tym 1 układ taneczny wymyślony przez same dzieci, który spotkał się z dużym aplauzem rodziców. Rodzicom towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech, łzy wzruszenia i duma ze swoich pociech. Dzieci rozdały własnoręcznie wykonane drzewka szczęścia i zakładki do książki oraz złożyły serdeczne życzenia swoim rodzicom.

Natomiast w 5-latkach w ramach innowacji pedagogicznej "5latki preferują zdrowe żywienie podczas Dnia Mamy" - mamy uczestniczyły w quizie "Wiem co jem" oraz wykonały wspólnie zdrowe sałatki. Dzieci przygotowały dla mam "Zdrowy upominek" kompozycję z wykorzystaniem ziół. Zaprezentowały program artystyczny i przedstawiły wiersz "Witaminowe abecadło".

Jeszcze raz życzymy Wam, Drodzy Rodzice, aby takie uczucia towarzyszyły Wam każdego dnia. Nie tylko od święta. Nie tylko w maju! Spotkania takie nie tylko integrują rodziców ze środowiskiem przedszkolnym, ale przede wszystkim uczą dzieci, że mama i tata to najważniejsze osoby w naszym życiu i winniśmy im miłośc oraz szacunek.